Інтенсивна терапія

Відділення інтенсивної терапії новонароджених та неонатального догляду

В.о. зав. відділення: Тетеріна Олена Марківна

Старша мед. сестра: Голішевська Ірина Степанівна

Контакти:
044-489-90-45

Більше інформації

У відділенні інтенсивної терапії новонароджених працює досвідчений, кваліфікований персонал, який любить дітей і відданий своїй професії. Лікар дитячий анестезіолог або неонатолог – як правило, першими бачить дитину після народження. Ці лікарі мають завдання: оцінити здоровий малюк народиться чи ні, і які складнощі можуть
виникнути в перші секунди життя, часто допомагають дитині зробити перший вдих, очищають дихальні шляхи від навколоплідних вод.
В екстрених ситуаціях діють блискавично. При відсутності ознак
життя вдаюся до реанімації (комплексу заходів , спрямованих на оживлення дитини), потім продовжують лікування у відділенні.
Відділення розгорнуто на 6 ліжок реанімації та інтенсивної терапії і 35 ліжок для здорових дітей.

У відділенні є все необхідне для лікування і виходжування недоношених, дітей із малою масою тіла, а також і доношених дітей із порушенням раннього періоду адаптації. Є все необхідне для проведення інфузійної терапії, штучної вентиляції легень, фототерапії, а також апаратура для моніторингу життєво важливих функцій новонародженого.
В особливо важких випадках, при необхідності, для консультацій залучаються фахівці провідних клінік міста.
У відділенні організовано відвідування новонароджених дітей мамами, адже навіть коротке спілкування дуже важливо і сприятливо діє на дитину, сприяючи швидкому одужанню і виписці його зі стаціонару.
Відділення оснащене сучасною апаратурою і лікарськими засобами для надання якісної медичної допомоги новонародженим, що дозволяє значно поліпшити результати виходжування дітей групи ризику.
У Відділенні інтенсивної терапії та реанімації новонароджених впроваджено метод кенгуру для виходжування малюків, що народилися передчасно. Цей метод широко використовується і на сьогодні. Мама або тато тримають малюка на грудях, зберігаючи контакт шкіра до шкіри, що пришвидшує адаптацію малюка до навколишнього середовища. При використанні цього методу, немовля краще розвивається, набирає вагу.
Персонал відділення постійно вдосконалює свою роботу, приймає участь в конгресах, міжнаррдних конференціях і впроваджує нові методи терапії та виходжування новонароджених дітей.

Крім того, лікарі мають досвід у допомозі дітям народжених від мам з патологією, зокрема, при підвищеній температурі невідомого походження, інфекційними захворюваннями (гепатит, гострі кишкові інфекції, вірусні захворювання :ГРИП, ГРВІ, кір, вітрянка і т.д., в тому числі – ВІЛ-інфекцією).
Самостійне створене “Вікно життя” призначене для матерів, які опинилися в скрутних життєвих обставинах. Абсолютно анонімно можуть залишити малюка для того, щоб у дитини був шанс вижити, і знайти нову родину.