Поява на світ дитини – радісна подія в житті кожної жінки.

Під нашим дахом об’єдналися п’ять служб, тісно пов’язаних між собою: відділення патології вагітних, індивідуальні пологові зали, відділення спільного перебування матері і дитини, відділення акушерської та дитячої реанімації.

Наші відділення:

Акушерське відділення з приймальним блоком та індивідуальними пологовими палатами

В.о. зав. відділення: Ткачук Рома Романівна

Старша мед. сестра: Пироженко Віта Іванівна

Акушерське відділення відкрите у 2017 році і розраховане на проведення пологів як у здорових вагітних, так і у жінок з ускладненою вагітністю. Створені 3 індивідуальних пологових зали «родинного типу», де є всі умови для проведення пологів за сучасними методиками розродження. Наші пологові Наші пологові зали обладнані новітньою інтелектуальною апаратурою, кардіотокографами, що дозволяє вести постійний контроль за перебігом пологів і станом немовляти.

Персонал відділення володіє колосальним досвідом надання медичної допомоги вагітним з різною акушерською патологією. Жінки, у яких вагітність протікає на фоні супутніх патологічних станів, консультуються суміжними спеціалістами (терапевт, гематолог, інфекціоніст, генетик). У відділенні широко впровадженні нові методики для корекції пологової діяльності і підготовки до пологів, застосовуються регіонарні методи знеболення пологів.

В акушерському відділенні проводяться “сімейні пологи”: близька людина може підтримати майбутню маму в найвідповідальніший момент її життя. Програми пологів у нас – це пологи в комфортних, доброзичливих умовах, з високопрофесійним персональним лікарем.

Сучасне безпечне ведення пологів дозволило значно знизити розвиток масивних акушерських кровотеч, акушерського травматизму та травм новонароджених під час пологів. Все це дозволяє нашим фахівцям проводити лікування та оперативні втручання будь-якої складності на максимально безпечному рівні. Під час кесаревого розтину використовується сучасний шовний матеріал, що дозволяє проводити виписку на 4 добу після оперативного розродження. Пріоритетною є рання виписка матері і дитини на 2-3 добу після нормальних пологів.

Після народження дитини щасливим батькам нерідко хочеться побути наодинці зі своїм чадом і наш пологовий будинок дає їм таку можливість, надаючи палати підвищеного комфорту для перебування в післяпологовому періоді. Сьогодні ми маємо окремі, зручні палати різного класу: одномісні, двомісні, палати “люкс”.

Наш центр з 2017 року має статус “Лікарня доброзичлива до дитини”. Після пологів лікар акушер-гінеколог і неонатолог, не тільки оглядає маму і дитину, але і допомагає породіллі навчитися годувати дитину грудьми. Новонародженим з ускладненим перебігом періоду адаптації впроваджені сучасні методи діагностики: ультразвукова діагностика, нейросонографія, ехокардіографія, аудіометрія.

Інфекційне акушерське відділення

Зав. відділення: Гервазюк Ольга Ігорівна

Старша акушерка: Пироженко Віта Іванівна

Інфекційне акушерське відділення розпочало свою роботу в далекому 1998 році.

Протягом декількох десятиліть співробітники відділення надають медичну допомогу вагітним, роділлям і породіллям з хронічною та гострою інфекційною патологією.

На жаль, інфекційні захворювання мають тенденцію до прогресії в усьому світі та, зокрема, в Україні, при чому все більше випадків спостерігаються у жінок репродуктивного віку.

Саме тому, з метою покращення якості надання медичної допомоги в своїй роботі ми застосовуємо світові стандарти та розроблені науковцями кафедри акушерства, гінекології та репродуктології НМАПО імені П. Л. Шупика алгоритми ведення вагітності і неонатальної допомоги у жінок з інфекційною патологією.

у спостереженні за станом матері і плода беруть участь лікарінфекціоніст та лікар-гематолог, що є необхідною складовою надання медичної допомоги вагітним з інфекційним процесом та їх малюкам згідно сучасних рекомендацій.

Вагомий внесок вносять висококваліфіковані спеціалісти-неонатологи, новонароджений, мати якого має інфекційне захворювання, адже знаходиться в групі ризику розвитку патологічних станів.

Мета нашої роботи – знизити частоту акушерських та перинатальних ускладнень у пацієнток з інфекційною патологією, для чого ми застосовуємо наш багаторічний особистий досвід та доказову медицину!

Гінекологічне відділення

Зав. відділення: Нагребецька Галина Миколаївна

Старша мед. сестра: Драчук Наталія Олегівна

Оперблок: Чубко Наталія Анатоліївна

Контакти: 044-411-82-90; 044-489-90-77

У відділенні гінекології надається медична допомога вагітним та гінекологічним хворим. Ресурси відділення дозволяють вагітним жінкам отримати ефективне лікування гестозу першої половини вагітності, а також нейтралізувати загрозу переривання вагітності до 22 тижнів. Лікарі, які працюють у відділенні, проводять корекцію шийки матки при невиношуванні вагітності (використовується накладання циркулярного шва та/або накладання акушерського песарію). Надається допомога вагітним після застосування допоміжних репродуктивних технологій.

Також у відділенні проводиться лікування гострих та хронічних запальних процесів жіночих статевих органів, від комплексного обстеження до повного одужання та реабілітації.

Усі лікарі відділення володіють сучасними методами діагностики та лікування патології шийки матки, пройшли курси та проводять кольпоскопічне дослідження для виявлення різноманітних захворювань шийки матки.

Для надання медичної допомоги гінекологічним хворим проводяться малі гінекологічні операції, а саме: лікувально-діагностичні вишкрібання порожнини матки, вакуум-аспірація порожнини матки, біопсія шийки матки, високочастотна радіохвильова конізація/ексцизія/коагуляція шийки матки, видалення кондилом/папілом зовнішніх статевих органів, розтин абсцесу бартолінієвої залози, операції з видалення кіст піхви, взяття аспірату з порожнини матки, введення та видалення внутрішньоматкових контрацептивів, діагностична гістероскопія/riстерорезектоскопія/поліпектомія.

Відділення гінекології розраховане на 35 пацієнток (стацінарного лікування), розташоване на четвертому поверсі КНП “КМЦРПМ”. Відділення нараховує 6 палат на шість пацієнток та 2 на двох, із підвищеним комфортом.

Відділення гінекології співпрацює з кафедрою акушерства та гінекології, репродуктології НМАПО ім. П.Л. Шупика. Завдяки співпраці з кафедрою у відділенні проводяться оперативні втручання за новітніми технологіями та з сучасною ендоскопічною апаратурою.

Серед великих гінекологічних операцій у нас проводяться лапароскопічні (діагностична лапароскопія, операції на додатках, при кістах яєчників різної етіології, операції на трубах при ектопічній вагітності, злуковій хворобі, гідросальпінксах м/труб, операції на матці – консервативна міомектомія) та лапаротомні операції (гістеректомія з/без додатків, надпіхвова ампутація матки, консервативна міомектомія, аднексектомія, тубектомія, пластика труб).

Також проводяться різноманітні пластичні операції. При опущенні або випадінні статевих органів проводяться наступні операції: передня кольпорафія, задня кольпорафія, леваторопластика, ниткова перинеопластика, транспіхвова гiстеректомія, за необхідності проводиться комбінація декількох методик одночасно.

В нашому відділенні проводяться різноманітні естетичні операції, серед яких і операція з корекції і малих статевих губ (лабіопластика).

У відділенні гінекології проводиться симптоматичне лікування онкологічних пацієнтів. Всі лікарі відділення мають індивідуальний підхід до різних ситуацій. Надання висококваліфікованої допомоги нашим пацієнткам з використанням сучасного високотехнологічного обладнання в максимально короткі терміни – є нашим головним завданням.

Відділення ендометріозу та тазової хірургії

Зав. відділення: Жихарський Роман Володимирович

Старша мед. сестра: Гайчук Тетяна Павлівна

Контакти: 044-489-91-24

В КМЦРПМ вперше в Україні створене спеціалізоване відділення ендометріозу та тазової хірургії, на базі якого виконуються найсучасніші та найскладніші симультанні операції з долученням суміжних спеціалістів – хірургів, урологів та ін.

У відділенні проводяться всі види гінекологічних оперативних втручань, при проведенні яких віддають перевагу високотехнологічним, малотравматичним та органозберігаючим операціям з використанням сучасної апаратури, нових методик і технологій – лапароскопії та гістерорезектоскопії.

Так, на рік проводиться близько 2000 гінекологічних операцій. Більше половини операцій проводиться лапароскопічним шляхом. Серед них:

– тотальна та супрацервікальна гістеректомія,

– консервативна міомектомія,

– операції при глибокому інфільтративному ендометріозі,

– радикальні гістеректомії з тазовою лімфодисекцією при онкологічних процесах ендометрію,

– операції при пролапсі тазових органів (сакрокольпопексія, пектопексія),

– операції при стресовому нетриманні сечі (слінгові операції, Берч),

– операції естетичної та косметологічної гінекології,

– реконструктивні операції при вроджених аномаліях сечо-статевої системи та інші.

Особлива увага надається проведенню малих оперативних втручань для діагностики патології ендометрію за допомогою гістероскопії (близько 1000 операцій на рік).

Відділення ендоскопічної хірургії

Зав. відділення: Бондарук Володимир Петрович

Старша мед. сестра: Якубівська Валентина Василівна

Контакти: 044-489-91-24

Відділення ендоскопічної хірургії – це місце, де надається якісна, кваліфікована допомога жінкам з хворобами різного ступеня тяжкості. Лікування проводиться висококваліфікованими спеціалістами, які володіють сучасними методами діагностики та лікування, зберігаючи при цьому індивідуальний підхід до кожної пацієнтки.

 

Наші лікарі спеціалізуються на лікуванні:

 • запальних захворювань зовнішніх та внутрішніх жіночих статевих органів,
 • лейоміоми матки,
 • кіст яєчників, тубооварiальних утворень,
 • аномальних маткових кровотеч,
 • поліпів та гіперплазії ендометрія,
 • генітального пролапсу,
 • нетримання сечі у жінок.

 

Виконуються такі операції, як:

 • реконструктивно-пластичні операції на органах малого тазу: спайкова хвороба малого тазу, непрохідність маткових труб,
 • ендоскопічні органозберігаючі операції при лейоміомах матки, ендометріозі, кістах яєчників з метою збереження і відновлення репродуктивної функції,
 • реконструктивно-пластичні операції при аномаліях розвитку органів малого тазу з метою збереження репродуктивної функції,
 • радикальні ендоскопічні операції: тотальна лапароскопічна екстирпація матки, вагінальна екстирпація матки.

 

Перевагами нашого відділення є:

 • проведення гістерорезектоскопії, яка є «золотим стандартом» діагностики та малоінвазивної хірургії порожнини матки. На сьогодні це є найбільш ефективний та безпечний метод діагностики та лікування захворювань і патологічних станів порожнини матки,
 • відсутність больових відчуттів – проведення високоякісного наркозу,
 • відсутність косметичного дефекту шляхом використання мінімального косметичного шва, який не буде помітно навіть під час пляжного сезону.

Відділення анестезіології та інтенсивної терапії

Зав. відділення: Рибін Михайло Сергійович

Старша мед. сестра: Рибіна Алла Михайлівна

Контакти: 044-411-96-48

Відділення репродуктології та ендокринної патології

Зав. відділення: Гак Ірина Олексіївна

Контакти: 044-411-76-55

Жіноча консультація

Зав. відділення: Данилова Юлія Миколаївна

Старша акушерка: Малуша Людмила Олександрівна

Контакти: 044-489-91-09; 044-411-71-55; 044-411-97-54 (реєстратура)

Відділення пренатальної діагностики

Зав. відділення: Мельник Юрій Миколайович

Старша мед. сестра: Якименко Аліна Іванівна

Кабінет фізіотерапії: Ліщук Оксана Михайлівна

Контакти: 044-411-91-55 (реєстратура УЗД)

Відділення інтенсивної терапії новонароджених та неонатального догляду

В.о. зав. відділення: Тетеріна Олена Марківна

Старша мед. сестра: Голішевська Ірина Степанівна

Контакти: 044-489-90-45

У відділенні інтенсивної терапії новонароджених працює досвідчений, кваліфікований персонал, який любить дітей і відданий своїй професії. Лікар дитячий анестезіолог або неонатолог – як правило, першими бачить дитину після народження. Ці лікарі мають завдання: оцінити здоровий малюк
народиться чи ні, і які складнощі можуть
виникнути в перші секунди життя, часто
допомагають дитині зробити перший вдих,
очищають дихальні шляхи від навколоплідних
вод.
В екстрених ситуаціях діють
блискавично. При відсутності ознак
життя вдаюся до реанімації (комплексу
заходів , спрямованих на оживлення
дитини), потім продовжують лікування у відділенні.
Відділення розгорнуто на 6 ліжок реанімації та інтенсивної терапії і 35 ліжок для здорових дітей.

У відділенні є все необхідне для лікування і виходжування недоношених, дітей із малою масою тіла, а також і доношених дітей із порушенням раннього періоду адаптації. Є все необхідне для проведення інфузійної терапії, штучної вентиляції легень, фототерапії, а також апаратура для моніторингу життєво важливих функцій новонародженого.
В особливо важких випадках, при необхідності, для консультацій залучаються фахівці провідних клінік міста.
У відділенні організовано відвідування новонароджених дітей мамами, адже навіть коротке спілкування дуже важливо і сприятливо діє на дитину, сприяючи швидкому одужанню і виписці його зі стаціонару.
Відділення оснащене сучасною апаратурою і лікарськими засобами для надання якісної медичної допомоги новонародженим, що дозволяє значно поліпшити результати виходжування дітей групи ризику.
У Відділенні інтенсивної терапії та реанімації новонароджених впроваджено метод кенгуру для виходжування малюків, що народилися передчасно. Цей метод широко використовується і на сьогодні. Мама або тато тримають малюка на грудях, зберігаючи контакт шкіра до шкіри, що пришвидшує адаптацію малюка до навколишнього середовища. При використанні цього методу, немовля краще розвивається, набирає вагу.
Персонал відділення постійно вдосконалює свою роботу, приймає участь в конгресах, міжнаррдних конференціях і впроваджує нові методи терапії та виходжування новонароджених дітей.

Крім того, лікарі мають досвід у допомозі дітям народжених від мам з патологією, зокрема, при підвищеній температурі невідомого походження, інфекційними захворюваннями (гепатит, гострі кишкові інфекції, вірусні захворювання :ГРИП, ГРВІ, кір, вітрянка і т.д., в тому числі – ВІЛ-інфекцією).
Самостійне створене “Вікно життя” призначене для матерів, які опинилися в скрутних життєвих обставинах. Абсолютно анонімно можуть залишити малюка для того, щоб у дитини був шанс вижити, і знайти нову родину.

Клініко-діагностична лабораторія КМЦРПМ має в своєму розпорядженні сучасне лабораторне обладнання, що у сукупності з високопрофесійним складом лікарів (четверо лікарів-лаборантів з вищою кваліфікаційною категорією, в тому числі завідувач кандидат медичних наук) та лаборантів (четверо з вищою кваліфікаційною категорією) дозволяє проводити всі необхідні обстеження для хворих гінекологічного профілю та вагітних, породіль і новонароджених у відповідності до діючої нормативної документації.

Лабораторія складається з наступних відділів:

– Гематологічний, який проводить загальний аналіз крові за 23-ма показниками на гематологічних аналізаторах «Mindray BC 3200» та «Mindray BC 20s»;

– Загально-клінічний, який проводить загальний аналіз сечі на сечовому аналізаторі «Citolab reader 300», дослідження сечі по Нечипоренко, по Зимницькому, підрахунок цитозу спинно-мозкової рідини, дослідження секрету простати, бактеріоскопію виділень, пунктатів;

– Імунологічний та серологічний, який проводить на інкубаторі «Bio-Rad ID-Inkubator 37 S I» пряму та непряму проби Кумбса, визначення антитіл до еритроцитів за системою ABо і резус як в класичному, так і гелевому варіанті. Лабораторна діагностика TORCH – інфекцій, якісне визначення HBV та HCV, імунохроматографічні дослідження проводяться на аналізатор-комплекті імуноферментному «Tecan».

– Цитологічний, який проводить цитологічне та кольпоцитологічне дослідження шийки матки, цитологічне дослідження пунктатів та мікробіоптатів з порожнини матки.

– Біохімічний, який проводить визначення: активності ферментів – АЛТ, ACT, лужної фосфатази, альфа-амілази; вмісту білірубіну і його фракцій, загального білка, альбуміну, сечовини, креатиніну, тимолової проби, електролітів (Na, K, CI), глюкозо-толерантного тесту; показників гемостазу: протромбіновий час, протромбін за Квіком, міжнародне нормалізоване відношення, активований частково тромбопластиновий час (АЧТЧ), фібриноген загальний, фібриноген «B», етанолова проба. на аналізаторах біохімічних «Mindray BА-88A» та «Mindray BS-240» , коагулометрах «Helena C-2» та ACL TOP CS 300, аналізаторі електролітів крові «Medica EasyLite Plus» та аналізаторі газів, електролітів та мікроелементів крові «Wondfo-101».

– Бактеріологічний, який проводить: дослідження на аеробну мікрофлорукрові, сечі, жовчі, блювотних мас, харкотиння дихальних шляхів, виділень статевих органів, вух, очей, відкритих ран, грудного молока; посів виділень на носійство золотистого стафілококу, калу на умовнопатогенні ентеробактерії, на сальмонели, шигели, ЕПЕК. Досліження крові на стерильність. Досліження калу на дисбактеріоз. Визначення специфічності мікроорганізмів та патогенних грибків, чутливості виділених збудників інфекцій до антибіотиків з використанням автоматичного бактеріологічного апарата Viatek-2 bioMerieux Франція лідера з виробництва такого обладнання в світі. Контроль якості повітря приміщень, змивів зовнішнього середовища, матеріалів на стерильність.